جمعه 28 دی 1397
Fri 18 Jan 2019
ساعت:12:10:11
 • آغاز همکاری خانه اقتصاد ایران و خانه سینما

  آغاز همکاری خانه اقتصاد ایران و خانه سینما

 • جلسه هییت مدیره خانه اقتصاد ایران با وزیر اقتصاد و دارایی دکتر علی طیب نیا

  جلسه هییت مدیره خانه اقتصاد ایران با وزیر اقتصاد و دارایی دکتر علی طیب نیا

 • دیدار اعضای خانه اقتصاد ایران با حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی

  دیدار اعضای خانه اقتصاد ایران با حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی

 • جلسه تلفیق هییت رییسه کمیسیون ها و هییت مدیره خانه اقتصاد ایران

  جلسه تلفیق هییت رییسه کمیسیون ها و هییت مدیره خانه اقتصاد ایران

کد خبر:968
تعداد بازدید:671
94/12/04 - 11:18

ارائه طرح های توجیهی به منظور توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

منصور تهرانی دررابطه با چگونگی جذب سرمایه گذار در بخش کشاورزی گفت: عمدتا برای افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند باید طرح های توجیهی تهیه کرد.
ارائه طرح های توجیهی به منظور توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی خانه اقتصاد ایران در خصوص مهم ترین راهکار تحقق امنیت غذایی گفت: رعایت استاندار و نظارت بر آن شرط لازم برای رسیدن به امنیت غذایی است. 

منصور تهرانی در گفت و گو با اتاق خبر افزود: بحث کنترل از ابتدا تا انتها بر مواد غذایی نیز می تواند امنیت غذایی ایجاد کند. همچنین کارخانجاتی که به طور قانونی فعالیت می کنند این امنیت را ایجاد می کنند.

وی در رابطه با موانع موجود در بخش کشاورزی اظهار کرد: فاکتورهای مختلفی در این زمینه وجود دارد؛ یکی بحث تجمیع اراضی است که تا به امروز بر روی آن اقدام مناسبی انجام نشده است و همچنین مقوله کشت برنامه ای است که اگر به کار گرفته شود راندمان تولید در کشور افزایش پیدا می کند.

تهرانی تصریح کرد: جمع آوری آب های سطحی و زیرزمینی و همچنین برنامه ریزی درست در استفاده از آب از جمله اموری هستند که باید تدابیری مناسب در خصوص آن ها اتخاذ شود تا شرایط بهبود پیدا کند.

به گفته وی؛ بخش کشاورزی بسیار پایین تر از سطح استاندارهای جهانی است و در برداشت هم شرایط مطلوب نیست.  

تهرانی در رابطه با چگونگی جذب سرمایه گذار در بخش کشاورزی گفت: عمدتا برای افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند باید طرح های توجیهی تهیه کرد.

وی ادامه داد: لازم است که بر روی آن نوع کشتی که توجیه اقتصادی بالاتری دارد اقدامات مهندسی لازم را انجام داد و طرح توجیه فنی اقتصادی برای آن ایجاد کرد. عمدتا اگر منافع و امنیت اقتصادی لازم در این بخش وجود نداشته باشد؛ رغبتی هم به منظور سرمایه گذاری ایجاد نخواهد شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی خانه اقتصاد ایران گفت: حوزه کشاورزی در ایران به صورت سنتی است و شیوه صنعتی کاربرد کمی دارد. قطعا به هر میزان که از تکنولوژی های روز استفاده شود، میزان برداشت و راندمان تولید بالا می رود. این جریان نیازمند این است که شرکت های داخلی با کشورهایی که تکنولوژی و فناوری جدیدتری برخوردارند، ارتباط برقرار کنند.

وی با اظهار امیدواری از بهبود بخش کشاورزی در دوره پساتحریم گفت: به هرحال کشور ما با جمعیتی 400 میلیونی در اطراف خود مواجه است که به دلیل اینکه این کشورها عمدتا با کمبود غذا مواجه اند می توانند محل خوبی برای سرمایه گذاری در دوره پساتحریم باشند.

لیلا شیرزاد - خبرنگار خانه اقتصاد ایران

دیدگاه های شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

طراحی سایت ، بهینه سازی سایت و نرم افزار حسابداری فناوری اطلاعات پارمیس